CORNUS Szkółka niebanalnych roślin owocowych

Oprócz produkcji sadzonek derenia posiadamy plantację derenia, którą sukcesywnie co roku powiększamy. Pozwala nam to spojrzeć na temat derenia również ze strony plantatorów a jednocześnie podzielić się z klientami tajnikami uprawy tej cennej rośliny.
Obserwacje poczynione na naszej plantacji oraz uwagi innych plantatorów pozwalają nam wybrać najlepsze odmiany do uprawy towarowej i zaproponowanie ich naszym klientom.
Odmiany dobieramy zarówno pod kątem plenności, stabilności owocowania a także możliwości mechanizacji zbioru. 

Temat opłacalności uprawy derenia został szczegółowo przedstawiony w czasopiśmie "Truskawka, malina, jagoda" nr. 5 z 2019 roku. Według wyliczeń Instytutu w Skierniewicach oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie tam przedstwionych w 5-10 roku po posadzeniu przychód z 1 hektara może wynieść od 60 tysięcy do 187 tysięcy złoty a w 15-20 roku 300-450 tysięcy. Pokazuje to duży a jednocześnie wciąż niedoceniany potencjał tkwiący w dereniu.Copyright Cornus.com.pl
Wszystkie zdjęcia prezentowane na niniejszej stronie są moją własnością i zastrzegam sobie wyłączne prawo do ich publikowania i wykorzystywania.
Kopiowanie i wykorzystywanie zdjęć bez mojej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega odpowiedzialności zgodnie z postanowieniami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Licznik gości

  • Gości na stronie: 0
  • Odsłon łącznie: 0